بیم BIM چیست ؟
فروردین ۱۱, ۱۳۹۴
ایجاد چند View Range در یک پلان در Revit
اردیبهشت ۸, ۱۳۹۵
تنظیمات View Range در Revit

چگونه اشیا موجود در یک تراس که در طبقه ی زیرین قرار دارند و در واقعیت دیده می شوند را در View پلان Revit رویت نیز نشان دهیم؟

محدوده دید پلان در برنامه Revit در راستای عمودی را با دریچه View Range می توان کنترل کرد. درک و فهمیدن دریچه View Range‌ کمی مشکل است از این رو به توضیح آن خواهیم برداخت.

1

بخش Primary Range در دریچه View Range‌ محدوده ای است که پلان ها را در آن محدوده می بینیم. در بخش Primary Range‌ همانطور که می بینید سه قسمت وجود دارد که هرکدام نشان دهنده یکی از گستره های محدوده دید می باشد. در واقع سه صحفه مجازی را تشکیل می دهند که محدوده دید را کنترل می کنند.

2

Cut Plane صحفه ی برش می باشد.

5

اگر صحفه Cut Plane یک شی را قطع کند آن شی برش خورده و توسط خطوط با مشخصات Cut Value دیده می شود.

اگر یک شی بایین تر از صحفه Cut plane‌ قرار داشته باشد و بالای صحفه Bottom نیز باشد آن شی توسط خطوط با مشخصات Projection/Surface دیده می شود.

مشخصات Cut و Projection یک شی در بخش Visibility/Graphic قابل تنظیم هستند.3

در بیشتر مواقع صحفه Bottom و View Depth مقادیر یکسانی دارند ، در این صورت اشیا پایین تر از صحفه Bottom دیده نخواهند شد.

اکنون زمان آن رسیده که به سوال مطرح شده پاسخ دهیم.

چگونه اشیا موجود در یک تراس که در طبقه ی زیرین قرار دارند و در واقعیت دیده می شوند را در View پلان Revit رویت نیز نشان دهیم؟

اگر View Depth را روی ترازی پایین تر از صحفه Bottom قرار دهیم یا بر روی Unlimited بگذاریم اشیا پایین تر از صحفه Bottom با مشخصات خط Beyond دیده خواهند شد.4

امیر حسین صداقت پیشه
امیر حسین صداقت پیشه
عضو تیم بیم سنتر ایران - طراحی و مدلسازی معماری همچنین مدیریت پروژه های ساختمانی در نرم افزار Revit رویت از تخصص و علاقه های من می باشد . با مطالعه در بیم BIM امیدوارم در بهبود ساخت و ساز در ایران پیشرو باشیم .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *