روند آموزش BIM بیم
مهر ۱۹, ۱۳۹۶
اجرای طرح های عمرانی استان تهران با سیستم بیم BIM از ۱۳۹۸
تیر ۱, ۱۳۹۷
بیم BIM یک فرهنگ برای موفقیت تیم

تعریف بیم BIM به عنوان یک فرهنگ برای موفقیت یک تیم یکی از مهمترین مراحل پیاده سازی بیم BIM Implementation در سازمان ، شرکت ، پروژه یا یک تیم طراحی یا اجرا می باشد .

BIM not a Software , BIM is a Culture for Team Success

در بسیاری از پیاده سازی های ناموفق بیم از بیم BIM به عنوان یک نرم افزار یا تکنیک هایی برای مدلسازی پروژه ها و تولید اطلاعات نام می برند . این نوع تفکر در بیشتر مواقع منجر به شکست پروژه و عدم استفاده کامل از مزایای بیم و بهره برداری از آن می باشد . ایجاد یک دید جمعی برای تیم پروژه که بیم BIM را به عنوان یک فرهنگ سازمانی و کاری باور کرده و از آن بهره ببرند بسیار مهم است .

بیم سنتر ایران با توجه به تجارب پیاده سازی بیم دریافته است که یکی از مهمترین مراحل پیاده سازی BIM ایجاد یک فرهنگ کار تیمی برای رسیدن به اهداف مشخص شده پروژه می باشد و هز چه بیشتر این فرهنگ بسط و گسترش می یابد نتایج حاصل از بیم با موفقیت بیشتری همراه خواهد بود . بر اساس پیشنهاد پیاده سازی بیم از سوی NBS نیز ایجاد BIM Culture یا فرهنگ بیم یکی از مراحل پایه و اولیه می باشد .

۳ عامل مهم در موفقیت بیم ‌BIM نقش دارد .

  1. پیاده سازی فرهنگ بیم BIM Culture
  2. پیاده سازی پروسه و استراتژی BIM Process and Strategy
  3. پیاده سازی تکنولوژی – نرم افزارهای بیم ، سخت افزار و امکانات جانبی BIM Technology

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص پیاده سازی بیم BIM سایر مقالات بیم سنتر ایران را نیز دنبال کنید .

علی بهروزی Ali Behroozi
علی بهروزی Ali Behroozi
بیم سنتر ایران BIMcenter یکی از اولین مراکز علمی تخصصی بیم BIM در ایران می باشد که با هدف پیاده سازی سیستم مدلسازی یکپارچه اطلاعات در ساخت ساز و پروژه های عمرانی و ساختمانی در دی ماه 1393 شروع به فعالیت نمود . در سالهای اخیر استفاده از سیستم بیم BIM در سراسر دنیا در پروژه های عمرانی و ساختمانی به عنوان یکی از بهینه ترین روشهای مدلسازی و مدیریت پروژه محسوب شده است .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *