Draft View چیست و چه زمانی کاربرد دارد؟

ایجاد چند View Range در یک پلان در Revit
اردیبهشت ۸, ۱۳۹۵
تنظیم اندازه موقت Temporary Dimension‌ در Revit
اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۵
Draft View چیست و چه زمانی کاربرد دارد؟

در نرم افزار Revit‌ قادر به ایجاد View های متعددی هستید ولی Draft View محیطی را فراهم می کند که می توانید با استفاده از Detail Line و ابزارهای Detail و Annotation ترسیمات دوبعدی خود را انجام دهید.

درDraft View نیاز به مدل کردن و رفرنس های سه بعدی از مدل ندارید. در واقع می توانید Draft View را برای برش ، نما و … رفرنس قرار دهید.

Draft View1

Draft View در پنل Create از تب View قابل دسترس است. پس از آن که یک Draft View را ساختید می توانید آن را به عنوان مرجع برای View های نما ، برش و دیتیل و … تعریف کنید.

برای این کار ابتدا یک Draft View بسازید و در آن با استفاده از Detail Line شروع به ترسیم کنید ، پس از آن به View پلان رفته و یک برش Detail از دیوار بزنید. قبل از ترسیم خط برش در پنجره Modify در پنل Reference گزینه Reference Other View انتخاب کنید ، حال از پنجره کشویی Draft View را که تولید کردید انتخاب کنید تا برای برش ترسیمیتان رفرنس شود. سپس خط برش را ترسیم کنید. اگر بر روی نشانه برش دو بار کلیک کنید می بینید که به Draft View مورد نظرتان انتقال پیدا خواهید کرد.

Draft View2

Draft View3

امیر حسین صداقت پیشه
امیر حسین صداقت پیشه
عضو تیم بیم سنتر ایران - طراحی و مدلسازی معماری همچنین مدیریت پروژه های ساختمانی در نرم افزار Revit رویت از تخصص و علاقه های من می باشد . با مطالعه در بیم BIM امیدوارم در بهبود ساخت و ساز در ایران پیشرو باشیم .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *